Pompa Viscomat


Najistotniejszą sprawą jest dobry dobór pompy do oleju. Na początku powinniśmy odrzucić z pomp sprowadzonych z chin, co prawda są one sporo tańsze od swoich europejskich odpowiedników ale jednocześnie o wiele mniej wytrzymałe. Dobrze dobrany układ dystrybucyjny do oleju nie jest zadaniem łatwym, przy wyborze części do zbiornika na olej towarzyszy nam dużo pytań. Dodatkowym problemem jakie sobie zadajemy jest wydajność pompy do oleju silnikowego. W ofercie głównych producentów można odszukać urządzenia o wydajności od 35 aż do ponad 100 litrów na minutę. Wartość za takie pompy waha się w zakresie od 500 pln do tys pln. Jeśli w firmie dysponujemy mnóstwo pojazdów w których objętość zasobnika przekracza 100l należałoby rozważyć nabycie pompy do paliwa o dużej wydajności, skróci to znacząco czas tankowania.
Następnym problemem jest dobór przepływomierza oleju, tutaj możemy wybierać między przepłwomierzami analogowymi, które mają licznik tankowania jednokrotnego oraz licznik sumaryczny, dokładność takich urządzeń wynosi +/- 1%. Bardziej skomplikowane liczniki elektroniczne oprócz zegara tymczasowego a także sumarycznego mają również pamięć kilu lub więcej poprzednich tankowań, można je także zastosować do skomplikowanych układów administrowania paliwem.
Poza tym do dystrybutora paliwa musimy dobrać dobry filtr oleju napędowego wąż do paliwa oraz pistolet do oleju, jednak te podzespoły muszą być właściwie do pompy

Ocena: 0.0/10 (0 głosów)

Pompa ViscomatPodlinkuj stronę dopaliwa.pl:

Pompa Viscomat

Ocena moderatora:

  • Currently 10.00/10

Ocena: 10.0/10

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 1

Komentarze:

Dotychczas wpis nie został skomentowany, zapraszmy do wyrażenia swojej opini

Nick:
Strona WWW:
(nieobowiązkowe)
Komentarz:
Token:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

facebook